Pantone 2024 року: вибір кольору та його вплив на дизайн та культуру
0
Кошик
Товарів: 0 (0 грн )
Pantone колір року 2024

Pantone колір року 2024

Який колір 2024 року за версією Інституту кольору Pantone™


Згідно зі щорічною традицією Pantone офіційно оголосив Кольором року 2024 PANTONE 13-1023 Peach Fuzz (Персиковий пух).

Це затишний персиковий відтінок, м'яко розташований між рожевим і помаранчевим в пастельній частині колірного кола. Бархатистий, ніжний персиковий тон, який служить нагадуванням про те, що потрібно зменшити життєві оберти та подбати про себе і своїх ближніх, рідних, коханих.

«У пошуках відтінку, який би відображав наше вроджене прагнення до близькості та зв'язку, ми вибрали колір, що випромінює теплоту та сучасну елегантність. Відтінок, який резонує зі співчуттям, пропонує тактильні обійми і легко поєднує молодість із вічним. Ми живемо під час потрясінь у багатьох аспектах нашого життя. В результаті цього наша потреба у турботі, співпереживанні та співчутті продовжує зростати по мірі того, як ми уявляємо собі мирніше майбутнє»  (цитата з релізу Леатріс Ейсман, виконавчого директора Інституту кольору Pantone™)

Колір року за версією – це емоційний тригер, щось подібне до річного напуття. Відстежуючи загальні настрої, Інститут кольору підбирає саме той відтінок, якого суспільство зараз потребує.

Світовий авторитет у галузі кольору Pantone заявив, що людству зараз потрібна втіха. І є лише один відтінок, який забезпечить достатній рівень затишку та тепла. Його енергія поєднує людей та пом'якшує наш розколотий світ.

Ніжний відтінок закликає до людського досвіду, наголошуючи на важливості здоров'я розуму, тіла та душі. Від теплих тонів сходу або заходу сонця до затишку пухнастої ковдри – цей колір підкреслює моменти внутрішнього спокою та глибоку потребу у спільноті, збиранні та єднанні.

«Цього року Pantone "Колір року 2024" приділяє підвищену увагу спільноті та людям по всьому світу, переосмислюючи те, як вони хочуть жити, і оцінюючи те, що важливо – комфорт від близькості до тих, кого ми любимо», – йдеться у заяві. Лорі Прессман, віце-президент Інституту кольору Pantone.

«Колір Peach Fuzz – це той, чиї теплі та гостинні обійми передають послання співчуття, а затишна чуттєвість зближує людей і збагачує душу».

Як і хто визначає колір року за версією Pantone?

Програмі «Колір року Pantone» у 2024 році виповнюється 25 років.

У далекому 1999р. Інститут кольору Pantone створив освітню програму «Колір року Pantone», щоб привернути увагу до взаємозв'язку між глобальною культурою та кольором, залучити людей до всесвітньої розмови про колір та надихнути поглянути на нього по-новому. Програма стала знаковим еталоном для дизайнерів, брендів та споживачів багатьох країн. Настав модний час розповідати історії без слів та продемонструвати творчість мовою кольору.

Щоб дійти вибору, команда авторитетних експертів з Інституту кольору Pantone цілий рік аналізує безліч глобальних факторів у пошуках нових впливів. 

Практично всі сфери життя людей потрапляють до уваги:

  • індустрія розваг
  • колекції творів мистецтва сучасних художників
  • мода
  • всі області дизайну
  • відпочинок та подорожі
  • соціально-економічні умови
  • нові технології, матеріали, текстури
  • ігри, соціальні мережі, доповнена та віртуальна реальність
  • тематичні платформи у соціальних мережах
  • майбутні заходи, які привертають увагу всього світу

Процес безпосереднього вибору кольору року – це кульмінація прогнозування та досліджень колірних трендів на макрорівні. Ніхто з глобальної команди не приходить на обговорення кольору року Pantone із комерційною метою чи особистими уподобаннями. Це одна довга, безперервна розмова між групою людей, які мають різні дизайнерські, культурні та географічні корені. Їх поєднує здатність бачити світ через призму кольору, інтуїтивна здатність пов'язувати все, що відбувається у світі, і перекладати це мовою кольору.

Мета програми – допомогти компаніям і споживачам краще зрозуміти, якою силою може стати колір. Бажання підкреслити роль кольору як мовчазної мови, щоб навчити використовувати силу і виразність кольору для впливу на сприйняття для створення успішнішої стратегії дизайну або для кращої демонстрації індивідуальності.

Для компаній Pantone Color of the Year демонструє, що колір відіграє важливу роль у прийнятті споживачем рішення купувати щось чи ні. Для споживачів дозволяє усвідомити, яке враження вони можуть справити за допомогою кольору. У будь-який конкретний день кольори, які ви вибираєте для одягу, впливають на ваш настрій і те, як оточуючі сприймають вас. Колір – важлива частина послання, яке ви надсилаєте світу, важливий потужний інструмент комунікації. Це перше, що ми бачимо, і перше, до чого підключаємось. Це візуальна мова, яку ми всі розуміємо, незалежно від статі, покоління та географічного положення. Колір може сказати те, що не можуть висловити слова.

Гармонія PANTONE 13-1023 Peach Fuzz (Персиковий пух) з іншими кольорами

Peach Fuzz абсолютно чудовий із нейтральними кольорами. Але він поєднується не лише з бежевим та коричневим, що в його спектрі. Пропонується п'ять різних палітр за участю Peach Fuzz від Pantone: насичені поєднання, приглушений персиковий добробут, урбаністичні впливи, гармонійні гібридні відтінки та насичений свіжий смак. Справді, немає жодних сумнівів у тому, що Персиковий пух може бути або акцентом, або основним кольором. Один із найкращих способів посилити ефект Peach Fuzz – поєднувати його з додатковими кольорами. У випадку з Peach Fuzz додатковими кольорами є відтінки синього та зеленого.

Коли персиковий поєднується із відтінками синього, створюється візуально привабливий контраст. Теплота врівноважується прохолодою синього.

При поєднанні з відтінками зеленого створюється яскрава та енергійна кольорова гама. Землистий зелений надає чарівному персиковому відчуття рівноваги та свіжості.


Рекомендовані палітри Pantone Color of the Year 2024 у поєднанні з PANTONE 13-1023 Peach Fuzz


Купити натуральну шкіру модного кольору Peach Fuzz в магазині Аліго Груп – це краща ідея! На полицях Aligo чудовий вибір одягової, галантерейної, підкладкової шкіри для пошиття практично будь-якого виробу.

Рекомендовані товари